Keçi Peyniri Salatası

Keçi peynirinin lezzeti yanında faydaları hakkında da bilgilenince theWRAP olarak yeni buğdaylı ve keçi peynirli salatamızı mönümüze eklerken oldukça heyecanlıyız. Özenerek ve çok beğenerek hazırladığımız bu salatamızın siz theWRAP severlerin yeni favorisi olacağını umuyor ve düşünüyoruz.

Keçi sütü ve ürünleri, lezzeti ve faydaları ile yüzyıllardır beğeniyle tüketilegelmiş. Fayda listesi hiç de kısa değil, hemen paylaşalım;

*Hazmı kolaylaştırıyor, cilde iyi geliyor.

Keçi sütü ve ürünlerindeki bakteri miktarı diğer hayvanların sütü ve ürünlerinden daha az.

Keçi sütü sağıldıktan sonra ısıtılmadan tüketilebiliyor, hatta aynı şekilde bebeklere içirilebiliyor.

Kalsiyum açısından zengin bir besin kaynağı olan keçi sütü ve ürünleri

yağı, organizmada iltihaplanmayı önleyici olduğu saptanan yağ asitlerini içeriyor.

Keçi sütü ve ürünlerinin yağ molekülleri daha ufak ve proteinin oluşturduğu pıhtı daha yumuşak olduğu için sindirimi inek sütünden daha kolay. Mide asitlerini dengeliyor ve bağırsakları koruyor.

Astım, alerji, sindirim sistemi rahatsızlıkları, hazım sorunları, cilt hastalıkları, bebek egzamaları ve varise iyi geliyor.

Keçi sütü ve ürünlerinde yüksek oranda fosfor var. Çok fazla et ve balık yemeyen ya da yiyemeyenler fosfor ihtiyacını keçi sütü ve ürünleriyle giderebilir.

Keçi sütü bebeklerde hazmı kolaylaştırıyor, yetişkinlerde ise ketozis (kandaki glikozun düşmesiyle oluşan bir hastalık) ve karaciğer hastalıklarına iyi geliyor.

Keçi sütü ve ürünleri stres ve gerginliğe iyi geliyor. Yüksek B1, B2 vitamini içeriyor.

Anne sütüyle beslenemeyen bebekler keçi sütü içebiliyor çünkü yapısı anne sütüne çok benziyor.

Fayda listesi bu kadar uzun bir peyniri geleneksel theWRAP lezzeti ile harmanladığımız ‘Keçi Peyniri & Buğday’ salatamızı bir deneyin deriz…

*Alıntıdır.